tesztcikk20210218
lead
Olvasói kérdőív
A csalad.hu munkatársai számára fontos, hogy visszajelzéseket kapjunk a számunkra legfontosabb személytől: Öntől, kedves Olvasónk! Köszönjük, ha olvasói elégedettségi kérdőívünk kitöltésével segíti szerkesztőségünk munkáját, hogy minél hasznosabb információkkal és minél érdekesebb tartalmakkal szolgálhassuk Önt és családját.
Pély Barna: „Nem csak a tudást adom át, lelkileg is segítem a diákokat”
Március 25-e a Tehetség Napja Magyarországon, Bartók Béla 125. születésnapjára emlékezve. Ebből az alkalomból beszélgettünk Pély Barna énekes, gitáros, dalszerzővel, aki idén a Nemzeti Tehetség Program 1 százalékos kampányának védnöke. A zenész a csalad.hu-nak adott interjúban úgy fogalmazott: ez egy társadalmi összefogás, amivel a jövő generációját támogatjuk.
Kesztyűs kézzel #6. rész – Megmentőnk: a Kert
Mai bejegyzésünkben újságírónk, Barbara, az egy ovis és egy kisiskolás gyermeket nevelő anyuka villantja fel családja életének fontos pillanatait.
Gyors és tápláló menü a karantén idejére
Az otthon maradásnak vannak előnyei is: például több időt tüsténkedhetünk a konyhában. Ugyanakkor a vásárlási láz miatt érdemes nem ebben az időszakban felvonultatni egy négyfogásos terülj-terülj asztalkát, ezért most gyors és könnyen elkészíthető ételekkel jöttünk.
Unoka-sztori eredményhirdetés
Tudjuk, hogy sokan már kezüket tördelve várták az Unokasztori pályázatunk eredményhirdetését, és most eljött a nagy pillanat! Íme a nyertesek.
Hogyan tanuljunk most? Új világ az iskolákban
Gőzerővel beindult a digitális munkarend a koronavírus-járvány miatt bezárt iskolákban. E-learning, távoktatás, online tananyag, digitális oktatás – rengeteg kifejezés kering a családok és az oktatási intézmények körében, de tudjuk-e pontosan, mit takarnak ezek a módszerek, melyiket kell alkalmazni? Dr. Lányi Katalin egyetemi kutató, felnőttoktatási szakértő segít eligazodni a lehetőségek között.
A teszt
Amikor elhatároztam, hogy blogot írok, azt is megfogadtam, hogy kendőzetlenül őszinte leszek. Nem szeretnék mismásolni, annak nem sok értelmét látom. Így persze előfordulhat, hogy néha olyan dolgot is leírok, és/vagy olyan formában, ami sokaknak nem tetszik, de hiszem, hogy másoknak (és ők lesznek többen) megnyugvást adnak majd a soraim, és rádöbbennek, hogy nincsenek egyedül az érzéseikkel.
Így mozogjunk otthon gyerek mellett
Azért, mert most egy ideig nem jutunk ki a lakásból, még nem kell lemondanunk a testedzésről. Sőt: talán most még a szokásosnál is fontosabb testileg és lelkileg is, hogy a gyermekünket és magunkat is rendszeresen átmozgassuk!
Hiszem, hogy a „háború” végén újjászületünk…
Ülök, kortyolgatom a 10. napja önkéntes karanténban megérdemelt 2dl vörösboromat, és napról napra nyugodtabb vagyok.
Egy hete bezárva
Betartjuk, nem tiltakozunk ellene és nem is keresünk kiutat. Itthon maradtunk. De bevásárolni csak kell, gyerekekkel levegőre menni, az élet látszatát fenntartani.
Kesztyűs kézzel #5. rész – Türelemjáték ez…
Talán már megszokták, hogy múlt hét óta minden hétköznap jövünk a saját élményeinkkel, igen, az „otthomaradósokkal”. Most újságírónk, Daniela szösszenete következik, aki egy négygenerációs családban él, annak minden előnyével és hátrányával együtt.
próba Fb
Ez az oldalon megjelenő lead.
Lánynevelés kérdőív
Lánynevelés, anyaság – online kerekasztal-beszélgetések
A csalad.hu az október 11-i Lánygyermekek világnapja alkalmából két héten keresztül a nővé érés és a modern kori anyaság kérdéseit járja körül. Az időszak kiemelt eseményeként október 10-11-én (szombat, vasárnap) 18.00 órai kezdettel két részes, online közvetített kerekasztal-beszélgetésre hívjuk az érdeklődőket, akik itt regisztrálhatnak.
Olvasói kérdőív2
Teszt kérdőív
tesztszöveg
Bárdosiék
Pelus és nyakkendő – Apakonferencia
A csalad.hu a közelgő Apák napja (június 21.) alkalmából két héten keresztül a férfivá érés és a modern kori apaság kérdéseit járja körül. Az oldalon június 8-21. között interjúk, szakmai cikkek és személyes vallomások, blogok és vlogok foglalkoznak a fiúk és férfiak családban betöltött pótolhatatlan szerepével és az őket kihívások elé állító szerepkonfliktusokkal.
3+1 dolog, amit megtanulhatunk a koronavírus által
Mindennek van pozitív hozadéka, még a legnehezebb helyzeteknek is. Nem könnyű ilyenkor az élet napos oldalát nézni, mégis fontos: ne engedjük, hogy a nyomasztó gondolatok ránk telepedjenek.
Csak nyugalom! Meditáljunk online
Ha eddig időhiányra hivatkozva halogattuk, akkor most elérkezett a tökéletes alkalom, hogy elkezdjünk rendszeresen meditálni. Reggel vagy este 5-10 perc még a gyermekes családok életébe is belefér!
Segítség a családoknak veszélyhelyzet idején
Összegyűjtöttük azokat a gazdasági kedvezményeket és támogatásokat, amivel a kormány segíti a koronavírus elleni védekezés időszakában a családokat.
Kesztyűs kézzel #7. rész – Nagykamaszokkal bezárva?
Hétköznaponként saját „otthonmaradós” élményeinket is megosztjuk kedves olvasóinkkal. Most szerkesztő-újságírónk, Andi mesél arról, milyen is az élet két nyüzsgő kamasszal összezárva.
Karantén – a fogalom, amit eddig csak hírből ismertünk
Önkéntes vagy hatósági karantén – előbbit a tünetmentes betegektől várják el, utóbbit elrendelik, ellenőrzik, megszegéséért büntetés jár. Hatósági házi karanténra azokat a magyar állampolgárokat kötelezhetik, akik potenciálisan fertőzöttek. Önkéntes karanténra kérik a külföldről hazatérőket, az időseket, a diákokat és mindenkit, aki csak teheti.
Ex.co teszt
Teszt
Lánynevelés sikeres reg
Lánynevelés regisztráció
Kérdőív köszönet
Apakonferencia Regisztráció Sikeres
Apakonferencia Regisztáció
"Egy kicsi mozgás mindenkinek kell..."
A címben idézett dalrészlettel és felkiáltással indult el a héten Facebook oldalunkon a Karanténtorna Bárdosiékkal. Íme a heti adag!
#4.nap
Péntekre elszabadult a pokol: jött az orosz táncot járó Sanyi....
#3.nap
A 3. alkalommal meg is érkeztünk a hasizmokat erősítő gyakorlatokhoz.
#2.nap
Bárdosiék ma is élőben nyomták a tornát 9.45-től a csalad.hu Facebook oldalán.
#1.nap
A Bárdosi család ott segít, ahol tud, most éppen a lakásból vezényel edzést.
Férfiak és nők – járvány idején
Vajon hogyan őrizzük meg az „én-időnket”? Hogyan őrizzük meg férfiúi és női mivoltunkat? Hogyan legyünk kívánatosak és egyben gondoskodók is a négy fal közé zártan?
Elmaradnak a kompetenciamérések az iskolákban
Elmaradnak az idei tanévben az iskolákban az országos mérések-értékelések, többek között az idegennyelvi mérés és az országos kompetenciamérés – közölte az EMMI, miután az Emberi Erőforrások minisztere határozatot bocsátott ki a veszélyhelyzetre való tekintettel.
Home office-ban a nagyi is!
Szinte minden statisztika azt mutatja, hogy az új koronavírus az idősekre, a legyengült immunrendszerű, más betegséggel is küzdő emberekre jelenti a legnagyobb veszélyt. Meg kell értetni idős szeretteinkkel, hogy maradjanak otthon! De ez nem olyan egyszerű. Sz.Látó Judit mentálhigiénés szakember ad tanácsot, miként vegyük rá a nagyit, hogy hallgasson ránk.
Frissítsük fel az otthonunkat!
Most, hogy a négy fal közé kényszerült az egész család, használjuk ki a lehetőséget és fogjunk bele a tavaszi nagytakarításba együtt! Így, ha végre kiszabadulunk, teljes mértékben a közös programokra fókuszálhatunk.
Filmek, amiket mindenképp nézzünk meg a családdal a karanténban
Mikor volt utoljára alkalmunk arra, hogy az egész család együtt filmet nézzen a délutáni különórák, az esti sportedzések és a házifeladatírás mellett? A házi karantén kitűnő alkalmat ad arra, hogy ismét közös családi filmnézést rendezzünk a nappalinkban.
Rendhagyó és egyben rendkívüli Apajegy(zet)
Kedves Mindenki! Mostantól határozatlan időre átalakulok magam is, ahogy minden család, no és a megszokott dolgos hétköznapjaink is. Minden fontos, hasznos otthonmaradást segítő praktikát osztok, posztolok és elfogadok.
Ültessünk, metsszünk, fiatalítsunk – karanténban is lehet kertészkedni!
A koronavírus miatti kényszerű otthonlét idején is érdemes hasznosan eltölteni az időt: gyereknek, felnőttnek egyaránt kikapcsolódást, feltöltődést jelenthet például a kerti munka. A kicsik biztosan szívesen ültetik el a retek magját, hogy aztán saját munkájuk eredményét szüretelhessék. De eljött a díszcserjék metszésének ideje is, a dézsás növények viszont velünk együtt maradjanak még karanténban.
Kesztyűs kézzel #4. rész – De jó együtt lenni… és kegyetlen nehéz is!
Amikor ezt a cikket írom, még kora reggel van. A két kicsi tévézik, a nagyok alszanak. A férjem füzetekbe másolja ki a gyerekeink mai iskolai feladatait, mert végre beindult az „oktatás”. Egy hét alatt felborult az életünk, amit most igyekszünk újraírni – így kezdi bejegyzését újságírónk, Erika, aki elmeséli, hogyan is zajlik az élet egy négy – fiú! – gyermekes családban.
Szigorú intézkedésekkel védik az időseket
Mivel a szociális ellátást nyújtó intézményekben, például az időseket, fogyatékossággal élő embereket ápoló otthonokban az új típusú koronavírus gyorsan elterjedhet és súlyos következményeket okozhat, ezért szigorú intézkedések születtek az elmúlt napokban az idős és egyéb krónikus betegségben szenvedő ellátottak érdekében – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Gyűjtögessünk boldogságmorzsákat!
2012-ben nyilvánította az ENSZ március 20-át a boldogság világnapjává, hiszen legyen kicsi vagy nagy, mindenki ezt az érzést szeretné megélni. Úgy hiszem, most minden eddiginél fontosabb, hogy megtaláljuk azokat az apró örömforrásokat, amik segítenek átvészelni a következő heteket, esetleg hónapokat.
Csókay András: „Messze vagyok attól, hogy emberileg is sikeresnek érezzem a műtétet”
Nem szabad azért megharagudni más emberekre, mert ők haragszanak rám, vagy mert másképp gondolják a hitet – erről is beszélt a csalad.hu-nak adott interjúban Csókay András, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ idegsebészeti osztályának vezető főorvosa, aki a bangladesi sziámi ikrek szétválasztását vezette.
Bábelőadás – kicsit másképp
Zárva tart a Budapest Bábszínház a járvány idején, ám ebben a nehéz időszakban sem szeretnék bábszínházi élmények nélkül hagyni nézőiket. Ezért szombatonként délelőtt a gyerekeknek, este a felnőtteknek teszik közzé egy-egy korábbi produkciójukat a Youtube csatornájukon.
Kesztyűs kézzel #3. rész – „Azt nézem, melyik illik majd jobban a ruháimhoz”
A fiatalabbak kellő védőfelszerelésben még csak-csak kimerészkednek a lakásból a legfontosabb dolgokat elintézni, de az idős hozzátartozóinkra valóban szigorú otthonmaradás vár. Mai bejegyzésünkben vezető szerkesztőnk, Éva mesél arról, hogyan fogadták szülei az első házi rendszabályokat.
Ha nem megy a „nagydolog” az óvodásnak
Nem ritka a pelus elhagyása után, hogy a szobatisztaság kimerül a száraz éjszakákban és a bilibe pisilésben, de a széklet kizárólag a pelenkába mehet, vagy napokig oda sem. Mit tehet a szülő ebben a helyzetben?
Kovács András Péter: "Ez egy jóléti Noé bárkája"
Maradok. Itthon. Ez a címe Kovács András Péter koronavírussal kapcsolatban készített klipjének, melyet hétfő óta több mint 723 ezren néztek meg a Youtube-on. A Karinthy-gyűrűs magyar humorista, író, a hazai stand-up comedy képviselője hamarosan újabb kisfilmet készít, abban a munkaadókat szólítja meg.
Kesztyűs kézzel #2. rész – Csak kaja legyen… na meg vécépapír!
Úgy döntöttünk a szerkesztőségben, hogy napról napra mindannyian megosztunk egy-egy szösszenetet arról, ki hogyan éli meg a koronavírus kitörését. Hátha ezzel is egy kis erőt adunk egymásnak! Most újságírónk, Petra története következik, aki olasz párja miatt két fronton is követheti az eseményeket.
Üljön össze a családi operatív törzs!
Még mindig nehéz felfogni, milyen képtelen napokat élünk: a koronavírus heteken, sőt, talán hónapokon át megváltoztatja az életünket. Muszáj, hogy vegyünk egy nagy levegőt, és otthon is leüljünk megbeszélni az előttünk álló, senkinek sem könnyű időszakot.
Én otthon maradok, kérlek, maradj otthon te is! – üzenet a nyugdíjasoktól
Videóval üzennének az idősek, hogy sokan komolyan veszik a koronavírus miatt meghozott szigorításokat.
Vigyázz, kész, otthonlét!
A gyerekek egyelőre lelkesek és jópofának találják, hogy e-mailben érkezik a házi, valamint facetime-on magyaráz a matek tanár, de hamar elmúlhat a varázs, jön az unalom. A kényszerű home office is lehet a feszültségek forrása. Mit tehetünk most, hogyan „élje túl” a család a mindenki számára ismeretlen helyzetet? Sz. Látó Judit mentálhigiénés szakember segít megtalálni a megoldást.
Párkapcsolat
Párválasztás, gyermeknevelés férfiszemmel - Anger Zsolt a Pécsi Nemzeti Színházban
2020. febr. 20. 13:37
A családi élethelyzetek férfi nézőpontjairól rendezett színdarabot Anger Zsolt, Vinnai András író színpadi műve a Pécsi Nemzeti Színházban látható.
Minden házassággal egy új királyság születik
2020. febr. 19. 6:00
A házasság és a hit kérdése, az önismeret, a konfliktuskezelés, a családdá válás is témája annak a jegyesoktatásnak, amelyet Andréka Ágnes és férje, Gábor tart az egyik fővárosi plébánián a házasság előtt állóknak. Amit itt biztosan megtanulnak a párok: az egymással töltött minőségi idő és a kommunikáció a legfontosabb építő kövei a jól működő kapcsolatnak.
„Hozzám jössz?”
2020. febr. 14. 15:00
A Házasság hete alkalmából a csalad.hu összegyűjtött néhány igazán kedves, vicces vagy épp eredeti lánykérést, amiből akár a leendő vőlegények is ötletet meríthetnek, mielőtt felteszik kedvesüknek a nagy kérdést.
Babát várunk
„Meg tudjuk gyógyítani a családot” – beszélgetés a meddőség kezeléséről
2020. márc. 10. 6:00
Új korszak köszöntött be a meddő párok és az őket kezelő orvosok életében: csaknem 100 százalékos támogatással érhetők el a meddőség kezelésében alkalmazott készítmények. Emellett 12 államilag finanszírozott intézményhálózat jött létre, a munkát az országos hatáskörű Szent János Kórház Nemzeti Humán Reprodukciós Intézet hangolja össze. Vezetőjével, Konc János főorvossal, az orvostudomány kandidátusával és Kanyó Katalin biológussal, kémikussal beszélgettünk.
Vegetarianizmus egyenlő meddőség?
2020. febr. 20. 7:45
A szervezet egyensúlyának fenntartása a tökéletes működés miatt kiemelten fontos. Ha az elcsúszás megtörténik, akkor a helyreállítás sem olyan egyszerű. A vegetáriánusok pedig egy szempontból még veszélyeztetettebbek, mint a húsfogyasztó társadalom.
Mától százszázalékos a meddőségi kezelések támogatása
2020. febr. 1. 13:28
Magyarország kormánya prioritásként kezeli a családok, köztük a meddőséggel küzdő párok támogatását, ezért több mint 10 milliárd forintot fordít arra, hogy a vágyott gyermek megszülethessen - olvasható az Emberi Erőforrások Minisztériumának közleményében. - Célunk, hogy anyagi lehetőségeitől függetlenül mindenki vállalhasson gyermeket, javuljon a meddőségi ellátásokhoz való hozzáférés, és minden meddőséggel küzdő pár magas színvonalú kezelésben részesülhessen.
Kisgyermeket nevelünk
Minden babának ugyanaz jár!
2020. márc. 10. 15:00
Somodi Dorottya fiatal, kisgyermekes anyuka, aki szeret jót tenni és másokon segíteni. Tavaly gondolt egy nagyot, és jótékonysági mozgalom keretében összefogta a szintén segíteni vágyó embereket. Csodás dolog kerekedett ki a munkájából!
Kétnyelvű gyermekek: milyen hatással van a beszéd fejlődésére a két anyanyelv?
2020. márc. 9. 6:00
Vajon hogyan élik meg a hétköznapokat a többnemzetiségű családok, ahol két vagy több nyelven folyik a csevej a vacsoránál?
Könnyek és mosolyok – dokumentumfilm készült a nevelőszülőségről
2020. márc. 4. 15:00
A nevelőszülői családok munkáját mutatja be a Befogadottak című dokumentumfilm, amelynek premierjét kedd este tartották az Uránia Nemzeti Filmszínházban. A 35 perces alkotást Lakatos András rendezte, főszerkesztője Varga Kriszta.
Iskolást nevelünk
Így előzhetjük meg a gyermekkori elhízást
2020. márc. 16. 6:00
Egy új tanulmány szerint a gyermekkori elhízás szoros kapcsolatban áll a rendszertelen étkezési szokásokkal, a képernyőidővel és a lefekvés idejével is.
Játsszunk március 15-öt!
2020. márc. 15. 9:00
Akár tudunk közösségben ünnepelni, akár nem, fontos, hogy a gyerekekkel megéljük az ünnepnapokat. Például a március 15-öt! Ötleteket adunk, hogyan emlékezhetünk meg méltón, de gyereknyelven az első tavaszi ünnepünkről.
Játsszunk olvasást!
2020. febr. 24. 15:00
Sok kisgyermeknek nehéz és fárasztó a betűk felismerése, szavak összeolvasása, mondatok megértése. Játékkal talán ez is könnyebben megy! Íme, néhány ötlet.
Kamasz a családban
Egy lány közülük – Billie Eilish egy generáció ikonja
2020. márc. 14. 9:00
Fátyolos hang, hatalmas, formátlan ruhák, fekete könnyek, színes haj. Öt Grammy-díj, James Bond főcímdal, sold out-os világkörüli stadion-turné… 18 évesen. Mi a titka napjaink legnagyobb tini ikonjának? Szakemberek segítenek a válasz megtalálásában.
Drogprevenció – már a várandósságtól?
2020. márc. 5. 15:00
A fiatal középiskolás korosztályból minden ötödik tinédzser kipróbált már valamilyen tudatmódosító szert – derül ki a felmérésekből. Geist Gábor egészségfejlesztési-, addiktológiai szakértővel, családterapeuta jelölttel a szenvedélybetegségek okairól és a megelőzésről beszélgettünk.
Kinyitni a világot a gyerekeknek – a Z generáció szinkrontolmácsa
2020. febr. 27. 6:00
Maradandót és értéket alkotni – sokan vágyunk erre, de keveseknek sikerül. Braczkó Szilvia három éve olyan úton indult el, ahol idáig kevesen jártak: egy kamaszoknak szóló online magazint talált ki. Az újság azóta él és virágzik, több tucat fiatal dolgozik benne, többszázezren pedig olvassák.
Nyugdíjas nagyszülők
Biciklivel a nyugdíjas klubba
2020. febr. 26. 6:00
20 évvel ezelőtt néhány hölgy elhatározta: ahelyett, hogy a négy fal között, csendesen töltenék idős éveiket, inkább klubot alapítanak, amivel felpezsdítik nem csak a saját mindennapjaikat, de a község életét is.
Unoka-sztori pályázat
2020. febr. 21. 14:25
Március 20-ig adhatja le a voksát az Önnek legjobban tetsző történetekre! Válassza ki a kedvencét és szavazzon!
Már 9 ezer kisgyermekes család jelzáloghitele csökkent
2020. febr. 2. 9:30
A családtámogatások egyik formájaként 2018. január 1-je óta igényelhetik a családok jelzáloghitel-tartozásuk csökkentését, majd a kormány a Családvédelmi Akcióterv keretében tavaly júliustól tovább szélesítette a jogosultak körét és a támogatás összegét.
Életmód
Spóroljunk az energiával – és a pénzünkkel is!
2020. márc. 6. 6:00
Egy apró környezetkímélő változtatás is hatalmas segítség a gyermekeink jövőjét illetően – erre hívja fel a figyelmet a március 6-ai energiatakarékosság világnapja. Háztartásokban, mindennapokban megvalósítható ötleteket adunk most az első (második, harmadik, sokadik…) lépésekhez.
Tavaszi lélekfáradtság?
2020. márc. 3. 15:00
Tél végén, tavasz elején gyakran ráfogjuk az erőtlenségeinkre, hogy „ez csak a tavaszi fáradtság!” De észrevettük már, hogy a testünk mellett ilyenkor a lelkünk is bágyadtabb egy kicsit? Horoszné Gulyás Margit coach segítségével tavaszi léleksimogatásra hívunk mindenkit!
A legszebb idézetek az ÖRÖMről
2020. febr. 28. 6:00
A mindennapi örömök milyen fontosak az egyensúlyunkhoz! 13+1 örömös idézetet adunk most az olvasó kezébe és lelkébe azokra a napokra, amikor az élet szépségeit valamiért nehezebb észrevenni.
Interjúk
Körtvélyesi Miklós: „A táborainkban az egész családra fókuszálunk”
2020. márc. 11. 15:00
Miklós, aki többszörös vitorlás és szörf magyar bajnok, a Körte Hegyi és Vízi Sportok Egyletének vezető oktatója, és négygyermekes családapa, az év egyik felét a havas lejtőkön, a másikat a Balaton partján tölti. A fővárosi síboltjában sportolói pályafutásáról, táboroztatásról és a sokgyerekes családi életről beszélgettünk.
Király Viktor: "Felnőttem a szülőszerephez"
2020. márc. 5. 6:00
Találkozásukról, kapcsolatuk alakulásáról, az esküvőről és a babavárásról mesélt Király Viktor és felesége, Király Virág Anita a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) „KINCS Estek” elnevezésű találkozóján. A házaspárnak hamarosan kisfia születik, aki – apukája szándéka szerint – „király” nevet kap.
Tóth Gabi: „A kislányom a legcsodálatosabb dolog, ami eddig történt velem”
2020. febr. 29. 13:13
Nagy valószínűséggel az ország jelentős része még mindig a kis vadóc, polgárpukkasztó lányként gondol Tóth Gabira, pedig mára komoly édesanya lett, aki szerencsére az őszinte, szókimondó énjét nem vetkőzte le. Talán ennek is köszönhetően Gabi és a csalad.hu közös blogot indít, ahol az énekesnő a puszta valóságot tárja az olvasók elé havi két alkalommal. Szó lesz karikás szemekről, női lelket próbára tevő pillanatokról, és arról, milyen változással jár, ha egy kisbaba érkezik a családba.
Családvédelmi Akcióterv
Sokan mondták ki a boldogító igent augusztusban
2019. okt. 25. 10:53
Kimagaslóan sokan kötöttek házasságot augusztusban, 11 ezer 58 pár lépett frigyre, ami 33 százalékkal, 2748-cal haladta meg a tavaly augusztusi értéket – közölte a KSH.
Fénykorát éli a bölcsődei rendszer
2019. jún. 28. 13:01
A komplex, mindenre kiterjedő fejlesztést és fejlődést, a csaknem 100 százalékos állami támogatást és a szakemberek képzését tartja az utóbbi évek legfontosabb és legjobb változásainak a bölcsődei rendszerben Hegedűsné Végvári Katalin, a Magyar Bölcsődék Egyesületének elnöke és Unger Katalin, az Újbudai Egyesített Bölcsődei Intézmények intézményvezetője. A két szakember a csalad.hu-nak adott interjút.
Nem várható a lakásárak csökkenése
2019. máj. 14. 13:09
Tavaly az erős kereslet mellett jelentősen emelkedtek a lakásárak, éves szinten országosan 15,2 százalékkal, Budapesten pedig 22,9 százalékkal – derült ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) májusi lakáspiaci jelentéséből.
Támogatások, kedvezmények
Érdemi segítség az 1-es típusú diabéteszes gyermekeknek és felnőtteknek
2019. dec. 18. 12:43
Öt intézkedés lép életbe januártól az 1-es típusú diabétesszel élők támogatására. Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár elmondta: a mindennapi életet segítő eszközökhöz könnyebben és olcsóbban juthatnak majd hozzá az érintett gyermekek szülei, illetve a felnőttek, de jelentős változás az is, hogy a szülők jogosultak lehetnek a gyermekek otthongondozási díjára és az ápolási díjra.
Nyugdíjprémiumot és -kiegészítést fizet az állam novemberben
2019. okt. 1. 9:00
A nyugdíjprémium átlagos összege 20 160 forint, a nyugdíjkiegészítésé pedig 11 ezer forint lesz idén, a pénzt novemberben egy összegben kapják meg a nyugdíjasok - közölte Orbán Viktor miniszterelnök az Országházban, az Idősek Tanácsa ülésén.
Trendivé vált nagycsaládosnak lenni
2019. aug. 30. 7:30
A fiatalok is egyre inkább családban képzelik el jövőjüket - mondta a Fiatal Családosok Klubjának (Ficsak) alapítója az M1 aktuális csatorna múlt vasárnap délelőtti műsorában.
Blogok