Gőzerővel beindult a digitális munkarend a koronavírus-járvány miatt bezárt iskolákban. E-learning, távoktatás, online tananyag, digitális oktatás – rengeteg kifejezés kering a családok és az oktatási intézmények körében, de tudjuk-e pontosan, mit takarnak ezek a módszerek, melyiket kell alkalmazni? Dr. Lányi Katalin egyetemi kutató, felnőttoktatási szakértő segít eligazodni a lehetőségek között.
A koronavírus járvány terjedése miatt a Kormány az iskolákban a tantermen kívüli, digitális munkarend bevezetéséről döntött – közölte szombaton az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A döntés az óvoda, a pedagógiai szakszolgálati intézmény és a pedagógiai-szakmai szolgáltatást nyújtó intézmény kivételével érinti valamennyi köznevelési intézményt.
Az országos Imami Egyesület ötalkalmas, ingyenes pénzügyinevelés-tréninget szervez, melyre csütörtökig még lehet jelentkezni az egyesület honlapjáról elérhető űrlap kitöltésével.
A tanulás módszertanáról készítettek magyar nyelvű online kurzust a Szegedi Tudományegyetem oktatói.
Családban élni
Oldalunk az alábbi tevékenységekhez a számítógépén tárolt adatokat (sütiket/cookiekat) használ:
Egyéni beállítások: jelenleg ez az Ön által beállított alapételmezett nyitóoldal;
Statisztikai jellegűek: a portál látogatottságával és felhasználásával összefüggő adatok, melyet általában harmadik félnél, mint külső szolgáltatónál tárolunk. Ezek az adatok időnként feldolgozásra kerülnek a portálunk minőségének fejlesztése érdekében.
Egyik adat sem tartalmaz Önről semmilyen személyes, azonosításra alkalmas információt.