Képzéssel a családokért
A Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft. jelenleg három nagy európai uniós finanszírozású projektet valósít meg, melyek keretében Társaságunk 39 féle ingyenes képzést bonyolít le saját fejlesztésű tananyagok felhasználásával. A projektek végéig, 2021 őszéig mintegy 22.000 fő képzése történik meg. Itt megtalálja az összes induló képzésünk rövid tájékoztatóját.
Szülők, nagyszülők, unokák
A társadalmi változások jelentősen átalakították a családban a nagyszülők szerepét: a többgenerációs nagycsaládok kétgenerációsakká váltak, a nagyszülővé válás időben kitolódott, a nyugdíjkorhatár megemelkedett. Milyen újfajta kihívásokat teremt és milyen lehetőségeket nyújthat a nagyszülőség? A gyermekut.hu legújabb cikkében erről olvashatunk.
Jöhet a második?
Gyermekvállalás előtt könnyedén megválaszoljuk a kérdést, hogy hány gyermeket szeretnénk és mikor. De amint megszületik az első, és az életünk fenekestül felfordul, kicsit árnyalódik a válasz és többen el is bizonytalanodnak a második babát illetően.
5+1 tipp, hogy egy anyuka is munkát tudjon vállalni
Munka és család – két szerep, amely külön-külön is teljes embert kíván. Nem csoda, hogy egy nő életében az egyik legnagyobb kihívás ennek a két feladatnak az összehangolása. Sok munkaadó nem is gondolja, hogy mekkora a felelőssége ebben a kérdésben, léteznek viszont olyan munkahelyek is, ahol már sokat tettek családos alkalmazottaikért. Ezen munkahelyek még pályázhatnak a Családbarát Hely Tanúsító Védjegyre.
Lehet, hogy nem hall jól a gyermekem?
Minden ezer kisgyermekből három hallássérüléssel születik. A gyermekut.hu szakembere, Szabóné Harangozó Andrea gyógypedagógus, logopédus tanácsadó szakpszichológus elmondja, milyen jelek együttesénél kezdjünk el gyanakodni, milyen szakemberek segítségét kérhetjük.
Sajátos nevelési igényű a gyermekem: van segítség?
Gruber Mónika sajátos nevelési igényű gyermekekkel foglalkozik, arra tette fel az életét, hogy segítsen a sérült gyermeket nevelő családoknak. A Pető Intézetben dolgozó konduktorral, gyógypedagógussal és pszichológussal olyan lehetőségekről, képzésekről, fejlesztésekről beszélgettünk, amelyekről talán nem mindenki hallott, pedig alanyi jogon járnak a szülőknek.
„Előfordultak hasonló helyzetek” – képzés a bántalmazásról
Könnyebben észreveszem majd az apró jeleket – nyilatkozta egy bölcsődei kisgyermeknevelő, aki sikeresen elvégezte a kapcsolati erőszak könnyebb felismerése érdekében indított továbbképzést.
Ha már nincs más út...
A válás a család minden tagjára hatással van, olyan szélsőséges érzelmeket válthat ki a családtagokban, mint a veszteség-érzés, csalódás, bánat vagy megkönnyebbülés. Különösen az óvodás gyermekeket viseli meg.
0-24-ben tartó félelem: „Nem akarlak bántani, de kiprovokálod!”
Magyarországon 2019-ben 392 párkapcsolati erőszak bűncselekményt regisztráltak. Magyarországon hetente egy nő meghal bántalmazás következtében. A Bűncselekmények áldozatainak világnapja alkalmából Nagy Beáta Magda klinikai szakpszichológussal beszélgetett a csalad.hu, a többi között arról, megelőzhető-e a bántalmazás, és miért nem szabad a felelősséget az áldozatra tolni.
Krízis és újrakezdés
Szűk udvar, zeg-zugos, átlagos épület és egy magas fal, ami védi a bent élőket. Ilyen egy átmeneti otthon, ahol az újrakezdők megteszik az első lépéseket, miután kimenekültek, kimenekítették őket a bántalmazó kapcsolatból. A Kapcsolj egyből! írása.
Védjegyet kaptak a családbarát cégek
Több mint ezren jelentkeztek, és közel 400 munkahely és szolgáltató vehette át a Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft. Családbarát Hely tanúsító védjegy Bronz fokozatát. Az elismeréseket Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár adta át.
Több segítséget kapnak a kapcsolati erőszak elszenvedői
Az áldozatsegítés éve lesz 2020, az áldozatsegítési intézmények átszervezésével és bővítésével is azt szeretné elérni az Igazságügyi Minisztérium, hogy az érintettek bátran forduljanak a szolgálatokhoz.
Érkezik a félévi – figyelmeztetést adott ki a rendőrség
A diákok hamarosan megkapják a félévi értékelést, ám ez egyeseknél szorongást okozhat.
Miért sír a gyermekem?
A sírás a csecsemők és a kisgyermekek egyik leghatásosabb jelzőeszköze. Minél kisebb egy gyermek, annál kevésbé képes megragadni és megfogalmazni, mi is a problémája. De mégis hogyan kezeljük, mikor és mit érdemes tenni ilyenkor?
Segítséget kapnak a kapcsolati erőszak áldozatai
A magyar kormány elkötelezett a nőkkel szembeni erőszak elleni küzdelemben: ezt a problémát nem egyezmények ratifikálásával, hanem törvényi szigort alkalmazva és valós segítségnyújtást biztosítva, a civil partnerekkel közösen kívánja megoldani – jelentette ki az igazságügyi miniszter hétfőn az MTI-nek nyilatkozva.
Gyász gyermekkorban
A veszteség egy kisgyermek életében több dolog miatt megjelenhet. A gyermekut.hu cikke a halál, a közeli hozzátartozó elvesztése miatt megélt gyász kérdését járja körül. Mit tegyen, és mit ne tegyen a szülő, mikor van szükség szakember segítségére, az adott életkorban mi tekinthető még elfogadhatónak és mi nem?
A felnőtt felelőssége óriási – amit tudni kell a gyermekbántalmazásról
A gyermekbántalmazás a kapcsolati erőszak egyik megjelenése, előfordulhat családban vagy azon kívül is a közösségi térben, intézményekben, minden társadalmi rétegben. Az okok és megjelenési formák igen eltérők lehetnek, de a szülő, a felnőtt felelőssége hatalmas, akkor is, ha tehetetlennek érzi magát vagy tabuk bénítják. Van hova fordulni segítségért!
Elkényeztetés vagy biztonságadás? Mindent a kötődésről
A születés után, de már a várandósság alatt is, anya és gyermeke között kölcsönös egymásra hangolódás zajlik. A csecsemő kiszolgáltatottsága miatt biztonságot keres, az anyának pedig legtöbbször belső szándéka ezt nyújtani gyermekének. Az így kialakult kötődés a pillanatnyi biztonság megélésén túl életre szólóan meghatározza a személy kapcsolatainak minőségét, pszichés jól létét.
Amikor a lélek miatt beteg a gyerek
Ahogyan a test és a lélek sem választható külön, a betegségek esetében is nagyon nehezen különíthető el, mi a testi vagy szomatikus, illetve a lelki vagy pszichés rendellenesség. A pszichoszomatikus betegségek ennek a két területnek az összefüggését jelzik.
Aki kér, kap segítséget a CsakPONT-ban
Az országban már 71 helyen működik Család és KarrierPONT. Keszthelyen a főtéren várják a szakemberek azokat az édesanyákat, akik nehezen találnak vissza a munkaerőpiacra, vagy gyermeknevelési, párkapcsolati gondokkal küzdenek.
„Nekünk kötelességünk a magányt oldani” – éjjel-nappal hívható a lelki elsősegély
Az emberi szót, az odafigyelést nyújtják. Így foglalta össze munkájuk lényegét Varga Gábor pszichiáter, neurológus, addiktológus, a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége elnöke. A csalad.hu-nak úgy fogalmazott: a telefonszolgálat puszta léte már önmagában segítséget jelenthet. A 116-123 számon éjjel-nappal csaknem 500, nemzetközi színvonalon képzett önkéntes várja azok hívását, akik családi problémákkal, munkahelyi gondokkal, tanulási nehézségekkel küzdenek.
Az ADHD nem „rossz gyermek szindróma”
Milyen viselkedésjegyekről ismerhető fel az ADHD a kisgyermekeknél? Rossz nevelés miatt alakul ki, vagy öröklés útján? Milyen módszerekkel kezelhető? A gyermekut.hu összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat.
Túlélők – savtámadás áldozatai Rupa butikjában
Indiában hetente három-öt savtámadás történik. A tragédia után a megcsonkított, eltorzított arcú nők közül többeknek sikerül talpra állniuk. Róluk szól a Rupa butikja című dokumentumfilm. A rendezővel, Halász Glóriával beszélgettünk a nők elleni erőszak megszüntetésének nemzetközi napja alkalmából.
A csend a leghangosabb sikoly, halld meg!
Kampány indul a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapján, november 25-én.
Teljes körű segítség a kapcsolati erőszak áldozatainak
November 25-e a nők elleni erőszak megszüntetésének nemzetközi napja. A magyar kormány elutasítja a bántalmazás minden formáját és elkötelezett a nők elleni erőszak elleni küzdelemben – hangsúlyozta az Emberi Erőforrások Minisztériuma közleményében.
„Énekeltünk, mert aki énekel, az nem fél” – november 17-e a koraszülöttek világnapja
Dani most 5 éves, a 29. hétre született. Ugyanolyan, mint kortársai, sok barátja van az oviban is. Egészséges, de hetente jár fejlesztőtornára, a szemével és a tüdejével is problémák vannak. Idővel ezek is megoldódnak, de – ahogy édesanyja, Éva fogalmaz – egy koraszülött gyermekkel nagyon sok munka van, és ezt tudomásul kell venni. Ma van a koraszülöttek világnapja. Koraszülöttnek számít, aki a 37. hét előtt jön a világra, az életképesség határa a 23-24. hét.
Gyermekkori depresszió – ilyen is van?
ADHD, pszichoszomatikus eredetű betegségek kisgyermekkorban, gyermekkori depresszió, kötődés – többek között ezekben a témákban nyújt útmutatást a gyermekut.hu, szakembereknek és szülőknek egyaránt.
Ne várj 72 órát!
Kampány indult az eltűnt gyermekek mielőbbi megkerüléséért.
Segítség a nőknek a Göcsej és az Őrség szívében
Akár a jó szakma megtalálásában, a megfelelő végzettség megszerzésében vagy az önbecsülés visszaállításában is segítenek a Család és KarrierPONT iroda munkatársai. Zalaegerszegen páratlan környezetben várják azokat, akik elakadtak a karrierépítésben, állást keresnek vagy gyermeknevelési-párkapcsolati gondokkal küzdenek.
Ma van az emberkereskedelem elleni küzdelem európai napja
Magyarország előrelépést ért el az emberkereskedelem elleni küzdelemben – derült ki az Európa Tanács szakértői csoportjának (GRETA) szeptember végén közzétett jelentéséből. Október 18-a az emberkereskedelem elleni küzdelem európai napja.
Selypítés, rossz testtartás, fejfájás – mi lehet a háttérben?
A nyelvlökéses nyelés több gyermeket érint, mint gondolnánk. A rendellenesség a beszédre, a fogsorra és a testtartásra is negatív hatással van. Épp ezért egy szakember csak a probléma egyik részét tudja orvosolni. A tartós megoldáshoz össze kell fognia a fogorvosnak, a mozgásterapeutának és a logopédusnak.
Játsszunk vagy fejlesszünk?
Manapság minden eddiginél nagyobb hangsúlyt fektetünk a fejlesztésre – hála a hatalmas választéknak, intézmények és módszerek tucatja áll rendelkezésre. De otthoni körülmények között mit tegyen a tudatos szülő? Sárosdi Virág gyógypedagógus-logopédussal, a skillo.hu oldal szerkesztőjével a játékos fejlesztésről beszélgettünk.
Az erőszak semmire sem megoldás!
Gyorshívó gomb és térképes tájékoztató is segíti azokat a bántalmazottakat, vagy ismerőseiket, akik letöltik a Kapcsolj egyből! projekt telefonos applikációját. Egyebek mellett erről is szó volt azon a tájékoztatón, amelyet Az erőszakmentesség világnapján tartott a Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft. Bejelentették azt is: a csalad.hu portálon elindult az a blog, amelyen történeteket olvashatnak az érdeklődők ebben a témában.
Pásztor Anna: Kiabálni, tiltakozni, a legvégsőkig harcolni!
Az Anna and the Barbies énekese, Pásztor Anna lesz a kapcsolati erőszak áldozatainak segítő Kapcsolj egyből! projekt arca. Hosszas zaklatás után egy rajongója nemrég az énekesnő életére akart törni. Pásztor Anna szerint az mentette meg, hogy ahol csak lehetett beszélt a félelméről, és mert segítséget kérni. Ezt a küzdést tanácsolja mindenkinek, akit fenyegetnek vagy bántanak.
Újabb egészségügyi tanulók nyerhetnek ösztöndíjat
Megnyílt az egészségügyi szakdolgozónak tanulók ösztöndíjpályázata; október 31-ig nyújthatják be pályázatukat azok, akik nappali vagy esti munkarendben egészségügyi OKJ-s szakképzésben tanulnak – közölte az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK).
25. alkalommal választottak sportágat a gyermekek a hétvégén
Több ezer diák, tanár és szülő ünnepelte együtt az idén negyed évszázados Budapesti Nagy Sportágválasztót szeptember 13-14-én a Merkapt Sportközpontban, ahol társrendezvényként a hangszerek is felvonultak a Nagy Hangszerválasztó keretében.
Mindig lehetünk jobb szülők
Szülőnek lenni óriási öröm és felelősség, meg persze élethosszig tartó tanulás...
Kisgyermekes anyukákkal orvosolható a munkaerőhiány?
A magyar háromgyerekes nők csaknem fele nem dolgozik, a részmunkaidő továbbra sem elterjedt és még mindig kevés a családbarát munkahely. Pedig a kisgyermekes anyák foglalkoztatása segítene a munkaerőhiányon - írja a Világgazdaság.
Hogyan figyeljünk idős szeretteinkre?
A hétköznapok fullasztó rohanásában olykor nem csak magunkra nem marad időnk, de sajnos családunk tagjaival sem tudunk annyi időt tölteni, amennyit szeretnénk. Idősebb rokonaink akár velünk, akár tőlünk külön élnek, ugyanúgy igénylik a figyelmességet és a gondoskodást. Ezekkel az apró, ám annál jelentőségteljesebb gesztusokkal bearanyozhatjuk napjaikat.
Mindent a Kapcsolj egyből! projektről
Tudta, hogy nem csak a fizikai erőszakot tekinti a jog bántalmazásnak? És azt, hogy a szexuális célú kizsákmányolás (prostitúció) mellett a munkacélú kizsákmányolás (csicskáztatás) is büntetendő? A Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft. négyéves kiemelt projektjében a telefonos krízisszolgálatok fejlesztésével segíti a kapcsolati erőszak és az emberkereskedelem áldozatait.
Mindent a Gyermekút projektről
Minden gyermek más ütemben fejlődik, ám vannak, akiknek segítségre van szükségük kisebb vagy nagyobb mértékben. Minél hamarabb ismerik fel ezt a gyermeknél a szülők, annál hamarabb kaphat segítséget a család, és annál hatékonyabb lehet a támogatás. A Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft. két projektje – a Kora gyermekkori intervenció és a Kisgyermekkori nevelés támogatása, közös néven a Gyermekút – is ebben segít a családoknak.
Mindent a Családbarát ország projektről
A. Családbarát ország projekt elsődleges célja, hogy a társadalomban erősödjön, általánossá váljon a családbarát értékrend.
3 dolog, amitől családbarát lesz a munkahely
Egyre több vállalat belátja, hogy komoly versenyelőnyt jelenthet számára a munkaerőpiacon, ha figyelembe veszi családos dolgozói igényeit. Ha pedig erről hivatalos és minőségi tanúsítvánnyal is rendelkezik, azzal plusz vonzó értéket ad a márkájához – mutat rá szakértőnk, Csoknyai-Horváth Gabriella HR igazgató. Nézzük 3 pontba szedve, miről ismerhető fel egy családbarát cég, íme a teljesség igénye nélkül néhány ötlet.
„Azt érzem, hogy tökéletes az életem”
A mai világban, amikor mindenki még többet akar, amikor csak ítélkezünk mások felett, amikor nem lehet eléggé jólnevelt, tökéletes a gyerek, akkor él az országban egy olyan öttagú család, akik teljesen elégedettek azzal, amit a sorstól kaptak. Pedig két sérült gyermeket és egy harmadik egészségeset nevelni igazi kihívást jelenthet a mindennapokban, de Berecz Henriette és férje ezt egyáltalán nem élik meg katasztrófaként.
Mentálhigiénés támogatás a kora gyermekkori intervenció területén
A szakemberek közül elsősorban a kora gyermekkori intervenció területén, az érintett ágazatokban (egészségügyi, köznevelési, szociális) dolgozóknak ajánljuk az alábbi, mentálhigiénés támogatást nyújtó akkreditált (pontszerző) csoportjainkat.
Komplex képzések a kora gyermekkori intervenció területén
Ezeket a képzéseinket a kora gyermekkori intervenciós ellátórendszerben dolgozó egészségügyi, köznevelési, valamint gyermekvédelmi, gyermekjóléti és szociális területről érkező szakemberek számára ajánljuk.
Téma- és célcsoport-specifikus képzések a kora gyermekkori intervenció területén
Ezeket a képzéseinket a kora gyermekkori intervenciós ellátórendszerben dolgozó egészségügyi, köznevelési, valamint gyermekvédelmi, gyermekjóléti és szociális területről érkező szakemberek számára ajánljuk.
Képzések a gyermekvédelmi jelzőrendszer tagjai számára
A képzések célja a gyermekvédelmi jelzőrendszeri tagok együttműködésének elősegítése, a kapcsolati erőszak és az emberkereskedelem okozta ártalmak azonosítása és kezelése érdekében.
Családi életet, gyermeknevelést támogató továbbképzések
Az akkreditált pedagógus-továbbképzés célja a gyermekek nevelésében résztvevő szakemberek kompetenciafejlesztése a társas kapcsolat és kommunikáció, valamint a családi életre nevelés terén. A szoptatással kapcsolatos ismeretek bővítéséről szóló képzés célja pedig, hogy a védőnők szoptatással kapcsolatos ismeretei bővüljenek.
Idősügyi szakmai képzések
A szakmai képzés célja olyan szakemberek képzése, akik képesek aktívan hozzájárulni a helyi aktív idősödést segítő programok előkészítéséhez, szervezéséhez és lebonyolításához.
Képzések a gyermekek napközbeni ellátásának területén
A képzések célja, hogy felkészítsék a munkahelyi bölcsődében, családi bölcsődében nevelési-gondozási feladatokat ellátó szolgáltatást nyújtó személyeket arra, hogy megfeleljenek az új képzési rendeletben meghatározott elvárásoknak.
Rajtunk múlik, hogyan telnek a nyugdíjas éveink
40-45 év munkával és a gyermekek nevelésével eltöltött év után egyszer csak minden megváltozik, hirtelen túl nagy a szabadság, túl sok a szabadidő. Ám ez nem feltétlenül jelent egyet az egyedülléttel, a magánnyal és a passzivitással. Sőt! Ennek a felismerésében segíthetnek az idősügyi referensek. Hamarosan bárki ilyen segítővé válhat.
Családbarát a munkahelye?
Nagyon fontos a közvetlen vezető személyisége, de ugyanennyire lényeges a szabályozás is abban, hogy egy munkahely családbarát legyen. Erről beszélt a csalad.hu-nak a Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft. négy kutatója. Beszámoltak arról is, hogy hamarosan kiosztják a három fokozatból álló családbarát tanúsító védjegyet.
Kutatásokkal a családbarát Magyarország megvalósulásáért
A Családbarát ország elnevezésű, európai uniós finanszírozással megvalósuló projekt keretében 12 fontos kutatás térképezi fel a magyar családok helyzetét, társadalmi integrálódását azzal a céllal, hogy a belőlük nyert ismereteken alapuló későbbi döntések a családok megerősödését és a tervezett gyermekek megszületését támogathassák. Egy nemrég lezárult kutatás a közszférát vette górcső alá.
Családbarát ország /EFOP - 1.2.6./
Hogyan lehet valakiből idősügyi referens?
2019. júl. 16. 10:36
Országszerte ezer idősügyi referens képzése indul a Családbarát Ország Nonprofit Kft. (CSBO) szervezésében. A száz órás tanfolyam célja olyan szakemberek képzése, akik hozzájárulnak a helyi aktív időseket segítő programok előkészítéséhez és lebonyolításához. A tíz hetes képzést elvégző szakemberek önkormányzatoknál és civil szervezeteknél is el tudnak majd helyezkedni.
Profi szakemberek segítik tartalmasabbá tenni a nyugdíjas éveket
2019. júl. 16. 10:35
Ha családra gondolunk, sok esetben csak a szülők és gyermekek jutnak eszünkbe – pedig az idősek éppúgy a családok részét képezik, mint a fiatalok. Ezt a szemléletet szeretné erősíteni a Családbarát Ország Nonprofit Kft. is: a szervezet kiemelt célja, hogy az idősek nyugdíjas éveiket aktívan tölthessék, valamint, hogy megakadályozzák az elmagányosodást, és erősítsék a generációk közötti együttműködést. Ezért indítja el a CSBO idősügyi referens képzését.
Családbarát munkahelyi szemlélet? Létezik működő modell!
2019. júl. 16. 10:35
Folyamatos és egyre intenzívebb a társadalmi párbeszéd arról, hogyan lehetne a családbarát szemléletet erősíteni hazánkban a magánélet és a munkahely vonatkozásában. Ezt segíti elő A Családok Védelméről szóló Nemzeti Konzultáció, illetve ez a Családbarát Ország Nonprofit Kft. egyik legfontosabb célkitűzése is. A szervezet ennek érdekében dolgozta ki a család és munka összeegyeztetését segítő modellekről szóló szakmai standardot.
Gyermekút /EFOP - 1.9.5./
Iskolapadban a pedagógusok a kisgyermekek fejlesztéséért
2019. júl. 14. 16:15
Képzés indul a pedagógusok, egészségügyben dolgozók számára azért, hogy a fejlesztést igénylő gyermekekkel foglalkozó szakemberek egységes szemlélettel, tudással rendelkezzenek. A szülőknek is nagy segítséget jelent majd a Gyermekút című kiadvány.
Mit kell tudnia egy bölcsi-szolgáltató szakembernek?
2019. júl. 13. 12:01
Az elkötelezett kormányzati és szakmapolitikai szándékok szerint jelentősen átalakul és bővül a kisgyermekkori napközbeni ellátás magyarországi rendszere. A változást a vonatkozó képzési formák reformja is kíséri. Ennek részleteiről beszélgettünk Murányi Beátával, a Családbarát Ország projekt szakmai szakértőjével, a családi kisgyermekellátás kiváló ismerőjével.
Egyenes út a fejlődéshez
2019. júl. 12. 10:02
Ha a szülőben megfogalmazódik a gyanú, hogy gyermeke eltérő vagy megkésett fejlődésű, a legfontosabb, hogy mielőbb a megfelelő helyen jelezze a problémát, hogy a kicsi hozzájuthasson azokhoz a szolgáltatásokhoz, amelyek igénybevétele nélkülözhetetlen a sikeres fejlesztéséhez.
Kríziskezelés /EFOP - 1.2.4./
Telefonos alkalmazás segíti majd a krízishelyzetben lévőket
2019. júl. 16. 10:35
A Családbarát Ország Nonprofit Kft. (CSBO) egyik kiemelt projektje, a „Kríziskezelő szolgálatok fejlesztése”, melynek „Kapcsolj egyből!” szlogennel indított projektje innovatív eszközökkel, például hamarosan új mobilalkalmazással segíti a krízishelyzetben lévőket.
Ki őrzi meg az őrzőket?
2019. júl. 16. 10:32
A lelki elsősegély telefonszolgálatok munkatársai számára rendezett országos találkozót a Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft. A konferencia hallgatósága olyan témákban informálódhatott, mint az önkéntes segítők mentálhigiénés egészségének megőrzése, a kiégés elkerülése, megelőzése, a relaxációs technikák szakmai szintű felhasználása.
Van kiút a krízisből, jól jöhet a segítség
2019. júl. 16. 10:32
A kapcsolati erőszak elleni hatékony fellépésben és a krízishelyzetben lévők számára adható segítségnyújtásban kínál új megoldásokat a Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft. (CSBO) Kríziskezelő Szolgálatok Fejlesztése projektje – mondta el a csalad.hu-nak a program szakmai vezetője. Téglásy Kristóf beszélt arról is, a projekt egyik nagykövete a fiatalok körében népszerű „Hide the pain” Harold.
Család és KarrierPONTok (CSAK pontok)
CSAK Pontok – a családok oázisai
2019. júl. 16. 10:33
Makó központjában nemcsak hasznos tanácsokat, praktikus képzéseket és a munkaerőpiacon való előrejutást segítő szolgáltatásokat vehetnek igénybe a családok, de az ott működő Család és KarrierPONT menedéket, vonzó közösségi teret is jelent a városban élő kisgyermekes szülők számára. A makói központ projektmenedzserével, Andrási Lillával beszélgettünk.
Család és KarrierPONT nyílt Hajdúböszörményben
2019. júl. 16. 10:32
„Tegyen egy lépést a jövőjéért: jöjjön be hozzánk!” – így invitálják a Hajdúböszörményi Család és KarrierPONT munkatársai azokat, akiket a családi kötelességek elzárnak a munkavállalástól vagy korlátoznak benne.
Család és KarrierPONTok – CSAK Neked!
2019. ápr. 18. 9:28
A tavalyi évben európai uniós forrásból Család és KarrierPONTok jöttek létre az ország 71 pontján. A központok elsődleges célja, hogy a kisgyermeket nevelő édesanyák és családjaik a gyermeknevelésből fakadó feladataik ellátása mellett is minél rugalmasabb megoldásokkal térhessenek vissza a munka világába.
Pályázatok, képzések